آرماگدون آرمجدون- نوانجلی ها پیش بینی مالیخولیایی

این روزها صحبت های داغ در مورد جنگ جهانی سوم، جنگ صلیبی نوین، رزم آرماگدون (نبرد پایان جهان و بازگشت مسیح) ، روز قیامت،  پیشگوئیهاى نوسترآداموس و ... از حوزه وبلاگها و محافل غیر رسمی  فراتر رفته  و به روزنامه ها و تلویزیونهای جهانی مانند بی بی سی نیز کشیده شده است.

در حالیکه مومنان واقعی اعم از مسلمان و مسیحی برای صلح دعا می کنند یک فرقه مسیحی صهیونیست    برای جنگ دعا می کنند چرا که  اگر لبنان به صحنه جنگ داوطلبان مسیحی و مسلمان تبدیل شود و دامنه آن سایر کشورهای خاورمیانه را دربرگیرد پیش بینی های ماخولیایی  آنها تحقق خواهد یافت .

  در همین راستا  و بدنبال  تهاجم اسرائیل به لبنان ، بیشتر از 3400  رهبر فرقه انجیلی  ( ایوانجلیست)  موسوم به «مسیحیان دوباره تولّد یافته»  از 50  ایالت آمریکا برای اعلام پشتیبانی و جمع آوری کمک و نیرو برای اسرائیل و حمایت از جنگ  به نیویورک رفته  و ازکارگزاران  دولت آمریکا تقاضا نموده اند که تمام تلاش خود را برای دفاع از اسرائیل بکار برد.

پاستور جان هیگ گفت این اولین بار در تاریخ آمریکا است که چنین گردهمایی صورت می گیرد. او که رهبر بزرگترین تله انجیلی ( پروتستانهای تولد دوباره که از طریق تلویزیون موعظه می کنند)  جهان است  معتقد است که روح القدس فلسطین را به یهودیان اعطا کرده و مسیحیان بویژه آمریکا وظیفه الهی دارند از یهودیان حمایت نمایند و رهبری جنگ را برعهده گیرند تا رهبری  هزار ساله جهان بعد از آرماگدون به زعامت آمریکا به پیش رود. 

 جان هیگ به تقلید از  پیشگوئیهاى نوسترآداموس(1503)  پیش بینی هایی کرده است، در مورد ایران (Persia) به صراحت عنوان مى‏کند که ایران، درصدد تسخیر جهان بر می آید . ایران از طریق آناتولى غرب اروپا را فتح خواهد کرد و بالاخره ایران باعث وقوع جنگ جهانى سوم خواهد شد ولی پیروزی نهایی از آن بنی یهود خواهد بود. بنظر این فرقه جنگ پیشگیرانه علیه ایران و حزب الله یک وظیفه انجیلی است.

او می گوید ما برای کمک به اسرائیل  یک لابی به مراتب قدرتمندتر از لابی یهودی ایپاک در آمریکا تاسیس کرده ایم و بر سیاست خارجی آمریکا تاثیر بیشتری از ایپاک خواهیم گذاشت  زیرا ایپاک تنها  نماینده 6 میلیون یهودی است اما جمعیت ما انجیلی ها 80 میلیون نفر است و می توانم با قاطعیت بگوییم نیمی از این جمعیت از برنامه های ما برای دفاع از یهودیان حمایت می کنند او می گوید ما باید به تحقق  وعده الهی کمک کنیم.  اسرائیل عشق اولین خداوند است.

  در حالیکه کلیسای کاتولیک مومنان را از درگیر شدن در قدرت شدیدا  برحذر می دارد  این فرقه از انجیلی های پروتستان معتقدند که بهترین مومنان آنهایی هستند که ثروتمند تر و نیرومندتر  شوند. بنظر این گروه ، انسان مومن باید به بالاترین درجه های قدرت دست اندازد. در انتخابات سال 2000 ایوانجلیست‌ها رسماً از جورج دبلیوبوش حمایت کردند و از طرفداران خود خواستند که الگور، کاندیدای حزب دموکرات را شکست دهند. بسیاری از مقامات فعلی آمریکا از جمله رایس جزء  این فرقه هستند.در آمریکا 56 میلیون نفر از سیاست‌های «ائتلاف مسیحیان برای آمریکا» حمایت می‌کنند و رأی آنها برای پیروزی کاندیدهای حزب جمهوری‌خواه نقش حیاتی دارد. اعضای شورای مرکزی این ائتلاف 40 درصد اعضای «شورای ملی حزب جمهوری‌خواه»را تشکیل می‌دهند.

 

 در آمریکا 20 تا 25 درصد جمعیت را مسیحیان انجیلی زایش نو ( ایوانجلیست)  تشکیل می‌دهند و تعداد آنها بیش از 80 میلیون نفر می‌باشد.عملکرد انجیلی های جدید یا زایش نو بتدریج بسوی افراط پیش می رود و تاسیس گروه نظامی از سوی آنها  عملکرد آنها را بسمت رقابت با القاعده سوق خواهد داد . آنها   برای پیشبرد اهداف خود از هر وسیله ای بهره می گیرند  حتی  هیپنوتیزم ،  افسانه گویی و شفا دادن  و غیب گو.یی های مضحک اما  مانند سلفی ها درهای اندیشه و عقل  را می بندند. 

خرافه های این گروه  در مورد آغاز هزاره  در آخرین روزهای سال 1999  و چند روز قبل از آغاز هزاره دوم ( 2000) میلادی باعث شد که در حومه شهر کامپالا  حدود 1400 نفر بدبخت اوگاندایی و رواندایی که  به تازگی به این فرقه گرویده بودند   تحت تاثیر پیشگویی های خرافی این فرقه  برای روز قیامت در کلیسا مستقر شدند  و دربها را بسته و سپس همگی اقدام به خودسوزی  نمودند . حتی یک نفر نیز زنده  باقی  نماند تا اسرار این خودسوزی جنون آمیز را برای رسانه های گروهی شرح دهد. این فرقه قبل از سال 2000 معتقد به ظهور عیسی در سال 2000 بود و الان معتقد است تا سال 2007 این واقعه روی خواهد داد. انجیلی ها( ایوانجلیست‌ها) زایش نو یا دوباره تولد یافته  طرفدار و حامی سرسخت  اسرائیل  و صهیونیزم هستند  و معتقد هستند که  خداوند مصلحت دانسته است که مسیحیت ادامه رسالت  موسی باشد و اگرچه عیسی مسیح دعای یهودیان را اجابت نمی‌کند، ولی از وجود اسرائیل حمایت می‌کند؛ چرا که (مطابق اعتقادات ایوانجلیست‌ها)   در آخرالزمان یهودیان از سراسر جهان باید به سرزمین فلسطین مهاجرت نمایند و هم زمان با ظاهر شدن دجّال، 144000 نفر از یهودیان به مسیح اعتقاد پیدا خواهند نمود و همراه «مسیحیان دوباره تولّد یافته» و مسیح به بهشت خواهند رفت و آنگاه تمامی یهودیان جهان به دست دجّال کشته خواهند شد.هفت سال بعداز ظاهر شدن دجّال، مسیح همراه مسیحیان دوباره تولّد یافته به زمین فرود خواهند آمد و دجّال را در محل فلسطین در جنگ نهایی مقدس (آرمگدون) شکست خواهند داد و مسیح پس از آن برای مدت هزار سال  حکومت جهانی را به پایتختی بیت‌المقدس رهبری خواهد کرد.

 

ایوانجلیست‌های شبه نظامی

 

در میان ایوانجلیست‌ها، گروه‌های شبه نظامی مسیحی به وجود آمده است و هفت گروه مسلح از آنها در آمریکا یک اتحادیه نظامی تشکیل داده‌اند. این اتحادیه نظامی مسیحیان با عنوان «جنبش هویت مسیحی» معروف می‌باشد که تنها شاخة «قدیسان میهن‌پرست مسیحی»در تمامی پنجاه ایالات متحدة آمریکا 60000 عضو مسلح دارد و قدرتمندترین گروه شبه نظامی این کشور محسوب می‌شود. شبه نظامیان «جنبش هویت مسیحی» خود را «ایوانجلیست‌های جنگجو» می‌نامند و اعتقاد دارند که تا تمامی دنیا را مسیحی نکنند مسیح ظهور نخواهد کرد.

 

 بیش‌تر صاحبان و فروشندگان اسلحه در آمریکا از ایوانجلیست‌ها می‌باشند و آنها یک اتحادیة ملی را به نام «انجمن ملی تفنگ‌داران» به‌وجود آورده‌اند.

ایوانجلیست‌های جنگ‌جو که در این کشور 5 میلیون هوادار و عضو دارند در تبلیغات خود اعلام می‌دارند که ایالات متحدة آمریکا باید به یک «جمهوری مسیحی» تبدیل گردد و اگر این خواستة آنها پذیرفته نشود آنها انقلاب خشونت‌آمیز را آغاز خواهند نمود. آنها خود را «بازماندگان»  می‌نامند و مطابق اعتقادات آنها در جنگ آرمگدون آنها تنها «بازماندگان این جنگ نهایی خواهند بود.» تمامی اعضای ایوانجلیست‌های جنگ‌جو را فقط سفیدپوستان مهاجر از اروپای شمالی تشکیل می‌دهند و آنها خود را از نژاد اصلح و برتر تصور می‌کنند و مطابق اعتقاد آنها در پایان جنگ نهایی آنها حاکمان جهان برای مدت یک هزار سال به رهبری مسیح خواهند بود. آنها برای روزهای جنگ آرمگدون در حال ذخیره‌سازی غذا، دارو، طلا، نقره و اسلحه می‌باشند که با عنوان «توشة بقا»  صورت می‌گیرد و این مطالب را در تبلیغات خود در سطح گسترده تبلیغ می‌کنند. این گروه  مسلح انجیلی هم اکنون در حال اعزام نیرو برای کمک به ارتش اسرائیل است  که به یهودیان داوطلب اعزامی از روسیه و سایر داوطلبان در یک گردان ویژه  به جنگ حزب الله خواهند رفت.

 

انگیزة مهم و برجستة ایوانجلیست‌های آمریکایی بسیج مسیحیان جامعة این کشور در راستای اهداف محافظه‌کاران سیاسی می‌باشد. آنها در روی کار آمدن ریگان و بوش نقش کلیدی ایفا کردند

از آغاز سال 1979م شعار آنها این بوده است که هنگام آن فرا رسیده که برای تغییر مسیر آمریکا و نجات این کشور، مسیحیان متدیّن از کلیسا وارد کنگره

/ 0 نظر / 33 بازدید