پیشگویی‌های مالیخولیایی درباره نابودی ایران-

9 فروردین 1385

نوانجیلی‌ها نسخه غربی القاعده

پژوهشگر: محمد عجم

 

هنگامی که بوش در آستانه انتخابات سال 2000 گفت که به او الهام شده است، برای یک رسالت مقدس خود را کاندید کند، هیچ کس حرف او را جدی نگرفت، تازه پس از سقوط بغداد در جنگ سوم خلیج فارس، وقتی بوش این جنگ را جنگ «صلیبی نوین» نامید، دنیا متوجه این افکار خطرناک و متوجه کتاب ضداسلامی و ضدمسلمانان جد بوش، به نام کشیش «سامئول بوش» شدند که بیشتر از یک‌صد سال قبل، اسلام را بزرگ‌ترین چالش آینده اروپا و آمریکا دانسته بود...

 
ما پیشتر در باره افکار پدر معنوی سلفی‌های تکفیری و افکار متحجرانه، نابردبارانه و ضد‌ خرد و دانش، و دشمنی با عقل «ابن تیمیه» صحبت کردیم، اما در دنیای مسیحیت نیز این گروه، همتا و هم‌پایه‌های خود را دارند که آنان را نو‌انجیلی و متحدان لائیک آنان را نو‌محافظه‌کاران یا «نیو‌کان» می‌نامند.
هنگامی که بوش در آستانه انتخابات سال 2000 گفت که به او الهام شده است، برای یک رسالت مقدس خود را کاندید کند، هیچ کس حرف او را جدی نگرفت، تازه پس از سقوط بغداد در جنگ سوم خلیج فارس، وقتی بوش این جنگ را جنگ «صلیبی نوین» نامید، دنیا متوجه این افکار خطرناک و متوجه کتاب ضداسلامی و ضدمسلمانان جد بوش، به نام کشیش «سامئول بوش» شدند که بیشتر از یک‌صد سال قبل، اسلام را بزرگ‌ترین چالش آینده اروپا و آمریکا دانسته بود.
پس از حادثه 11 مارس 2004 مادرید نیز نخست وزیر راستگرای آن کشور، اعلام کرد: مشکل اسپانیا با تروریزم (اسلام)، از زمانی آغاز شد که آنان از تنگه عبور کردند (منظور او عبور سپاه مسلمانان در سال 710 به رهبری طارق بن زیاد بود که به فتح تمام اندلس منجر شد).

«خوزه اثنار» اضافه کرد: تروریست‌های مسلمان از دولت من انتقام نگرفتند. آنان از «ایزابل» انتقام گرفتند. بوعبدیل، آخرین پادشاه مسلمان گرانادا (غرناطه) مطابق با داستان‌های اسپانیایی، ناچار شد در 2 ژانویه 1492 کلید شهر و آخرین سنگر مسلمانان را به فاتحان مسیحی و ایزابل تحویل دهد. او به هنگام مراجعت بر یکی از بلندی‌های شهر ایستاد و آخرین نگاه را بر قلمرویی که از دست داده بود، انداخت.

امروزه توریست‌هایی که از سراسر جهان به کاخ «الحمرا« و «مدینه الزهرا» و «مسگت کوردبا» می آیند، از آن مکان به El Ultimo Sospiro del Moro یعنی «آخرین آه مسلمانان مور» عکس و فیلم یادگاری می‌گیرند. نومحافظه‌کاران «راستگرا» و متحدان «نیو انجیلی» که از جهت تعصب و تعطیلی عقل و خرد و بردباری مشابهه سلفی‌های تکفیری هستند، اعلام کردند که مسلمانان، این بار با جمعیت خود، اروپا و حتی آمریکا را فتح می‌کنند. بنا بر این مبارزه با تشکلات اسلامی مهاجرین مسلمان، اکنون در سراسر اروپا و امریکا به یک استراتژی مقدس تبدیل شده است.

«ائتلاف نومحافظه‌کاران (نیوکان) و نوانجیلی‌ها» در انتخابات سال 2000 به رغم پیروزی آشکار الگور، توانستند، دمکرات‌ها را که افرادی بردبارتر و معقول‌تر هستند، با ترفند و استفاده از زور و زر و با رأی نهایی مجمع انتخاباتی و دیوان عالی، جرج بوش را رئیس‌جمهور اعلام نمایند. نوانجیلی‌ها طرفدار شدید حفاظت از دولت اسرائیل و حمایت از قوم یهود هستند. آنان برای این ایده خود، سیزده دلیل دارند که آنها را مستند به کتاب مقدس نموده‌اند. آنان اعتقاد دارند که قوم یهود، قوم تکریم شده‌ای از جانب خداوند هستند و هر مسیحی که از آنان حمایت نکند، مسیحی نیست. آنان بر خلاف کاتولیک‌ها، حمایت از قوم یهود را وظیفه شرعی و مقدس می‌دانند. بنا بر این، دشمن یهود؛ یعنی اعراب و مسلمانان، خودبه‌خود، دشمن نوانجیلی‌ها نیز به شمار می‌روند.
نومحافظه‌کاران نیز که شدیدا متعصب و پرخاشگر و انحصار‌طلب و همان دشمنان سابق کمونیزم و لیبرالیزم هستند، امروزه، دشمن جدیدی به نام اسلام را در دستور کار خود دارند. آنان اعتقاد دارند که کمونیزم، هفتاد سال آنان را به خود مشغول داشته و از دشمن دیگری به نام اسلام غفلت کرده‌اند.
آنان پس از حادثه 11 سپتامبر، ایده‌های خود علیه اسلام را علنی کردند و در آغاز، مغرور به قدرت نظامی خود گفتند: اسلام، میانه‌رو، تندرو و معتدل ندارد و همه آنان، دشمن و شرور هستند؛ بنابر این، از نظر آنان تفکر اسلام‌گرایان معتدلی مانند محمد خاتمی نیز در ردیف محور شرارت قرار گرفت، اما امروزه بعد از گرفتاری‌های عراق، بار دیگر افرادی مانند «فوکویاما» از این ایده خطرناک با شرمساری عقب‌نشینی کرده‌ و معتقدند، باید با اسلام میانه‌رو‌ها، گفت‌وگو و همکاری کرد.

«نیو‌کانها و نو‌انجیلی‌ها» در درگاه بوش، رسماً یک کلنی خانوادگی، تشکیل داده و میراث محفل روشنفکری تروتسکیستی- یهودی پدران خود در دوران جنگ سرد را به سده بیست‌و‌یکم منتقل کرده‌اند. «ویلیام کریستول»، پسر «ایروینگ کریستول»، پدر نومحافظه‌کاری است. «دانیل پایپز»، پسر «ریچارد پایپز»، استاد هاروارد و نظریه‌پرداز برجسته مسائل کمونیسم در دوران جنگ سرد است.
ایروینگ کریستول و دیگران، هم‌اکنون به عنوان پدر معنوی نومحافظه‌کاران شناخته می‌شوند.

در سال‌های 1960-1995 پادهارتز، سردبیر مجله «کامنتاری» بود که توسط کمیته یهودیان آمریکا American Jewish Committee منتشر می‌شود. پادهارتز پیر هنوز فعال است و آخرین مقاله او در کامنتاری (سپتامبر 2002) «در ستایش دکترین بوش» نام دارد. امروزه، جان پادهارتز، پسر نورمن پادهارتز، حامل میراث پدر است و به عنوان یکی از نومحافظه‌کاران برجسته شناخته می‌شود.
نیو‌کان‌ها از سوی دیگر میراث «دارکوکلاس کلان‌ها» هستند که برخوردی تکفیری با روشنفکران معتدل داشتند و هرکس که با آنان نبود، محکوم به مرگ بود. در محفل فکری کوکلاس کلان‌ها، هنرمندانی چون «چارلی چاپلین» نیز که منتقد سرمایه‌داری بود، محکوم به مرگ شد.

نیوکان، دیگر محبوب در درگاه بوش، رایس است که باهوش‌ترین و فعال‌ترین عضو کابینه بوش است و می‌تواند، رقیب سرسخت سناتور هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آینده باشد.
رایس در14 نوامبر سال 1954 در ناحیه «آلاباما» از پدر و مادری سیاه پوست متولد شد. پدر و مادرش، هر دو مسیحیان متعصبی بودند. پدر رایس، «جان رایس»، کشیش کلیسای «رزبیتاری وست مینستر» در بیرمنگهام و هر دو استاد دانشگاه بودند.

دوشیزه رایس، لیسانس خود را در در سن 19 سالگی در رشته علوم سیاسی و در سال 1974 از دانشگاه «دنور»، فوق لیسانس خود را در سال 1975 از دانشگاه «نوتردام» و دکترای خود را در سال1981 ؛ یعنی در 26 سالگی از دانشکده مطالعات بین‌الملل دانشگاه دنور گرفت.
وی سمت‌های دانشگاهی و همچنین علاوه بر پستهای سیاسی و دانشگاهی مانند سایر جمهوریخواهان، دارای پست‌های بازرگانی و نفتی متفاوتی نیز بوده و ریاست چندین شرکت تجاری و نفتی را بر عهده داشته است.
وی تحت تاثیر «پدر مادلین آلبرایت»، وزیر خارجه سابق آمریکا به مطالعه در خصوص کمونیسم و شوروی توجه خاصی نشان داد و زبان روسی را به خوبی فرا گرفت.

رایس را قدرتمند‌ترین زن دنیا و اسلحه پنهانی بوش می‌خوانند. وی، روزانه چهارده ساعت کار می‌کند و مانند دیگر نیوکان‌ها و نوانجیلی‌ها، معتقد به برخورد قاطع با دشمنان آمریکاست.

رایس درسن پنجاه سالگی ـ هرچند مجرد است ـ در زندگی سیاسی، سختگیر، اما محتاط است. وی حتی قبل از سمت وزارت خارجه از پشت، سیاست خارجی آمریکا را به پیش می‌برد. وی نخستین زن و دومین سیاهپوست بعد از کالین پاول است که به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا و وزیر خارجه خدمت کرده است و به لحاظ سیاسی، شدیدا تحت تاثیر نومحافظه‌کاران است.
رایس یک مسیحی شدیدا متعصب و متعهد است که با شجاعت در مورد دلبستگی‌اش با خدا صحبت می‌کند. وی می‌گوید: من وقتی در مورد چیزی نگران می‌شوم، تدابیری می‌اندیشم و اقدامی می‌کنم، اما در نهایت به خدا توکل می‌کنم و روح‌القدس، هرگز من را مایوس نکرده است.

«پت رابرتسون»، بالاترین مقام کلیسای نو‌انجیلی در آمریکا و از دوستان نزدیک خانوادگی بوش و کاخ سفید، یکی دیگر از نو‌انجیلی‌هاست که چندی پیش، از تریبون کلیسا و برنامه مذهبی تلویزیونی «کلوب 700 » خود که یک برنامه مذهبی پربیننده در آمریکاست، خواهان ترور «هوگو چاوز»، رئیس‌جمهور منتخب مردم ونزوئلا شده بود.
وی بارها در برنامه تلویزیونی، مسلمانان را هدف حملات تند خود قرار داده و مردم آمریکا را علیه مسلمانان برانگیخته است.
او اعلام کرد که مسلمانان، قصد تسلط بر همه دنیا را دارند و برخی از آنان شیاطین هستند. او در این برنامه تلویزیونی که به طور زنده پخش می‌شد، گفت: مسلمانان رادیکال، ملهم از قدرت‌های اهریمنی و شیطانی هستند.

پت رابرتسون، در همین حال، آریل شارون را نیز برای واگذاری نوار غزه به فلسطینیان به شدت سرزنش کرده بود. او پس از بیماری اخیرش، اعلام کرده بود: بیماری و حمله‌ای که به شارون دست داد، نتیجه کیفر الهی بود. به یاد دارید که درباره توفان کاترینا نیز آنان، آن را عذاب الهی به خاطر عقب‌نشینی از غزه عنوان کردند؛ تکفیری‌های سلفی مسلمان نیز تفسیر مشابهی از تسونامی داشتند و آن را به توریزم جنسی مرتبط دانستند.

در برنامه دیگری، جناب کشیش و راسپوتین درگاه بوش، گفت: اسلام، دین صلح نیست! خانم‌ها و آقایان، شما چه خوشتان بیاید و چه بدتان، هدف اسلام، تسلط بر جهان است؛ تسلطی نفرت آور.
یکی دیگر از نوانجیلی‌ها که سناتور است، گفت: ما قادر هستیم که اماکن مقدس مسلمانان را نابود کنیم؛ این سخنان به شدت تحریک‌آمیز و جنگ‌افروزانه، از دهان کسانی در می‌آید که بیشترین رفت‌وآمدها را با کاخ سفید و دولت بوش دارند، چون بسیاری از مقامات دولت بوش، پیرو کلیسای «نوانجیلی» هستند.
کشیش دیگری که شهرت جهانی دارد و سخنان او همواره از تلویزیون‌های جهانی کلیسا، پخش می‌شود، دکتر «جان هیگ» است. او نیز مانند سایر نوانجیلی‌ها، دشمنی شدید ضد‌روسیه و کمونیزم سابق را به طرف مسلمانان معطوف کرده است، به گونه‌ای که کلیسای او، تنها در یک مورد هشت میلیون و نیم دلار به یهودیان اتحاد شوروی سابق در سال 1989 کمک کرده است.

آنان که پیشتر در دهه 80 به عرب، افغان‌ها و ارتجاع عرب، کمک‌های فراوانی کرده بودند، امروز، بیشتر از هر محفلی، علیه آنان تبلیغ راه انداخته‌ا‌ند. او بنیانگذار بنیاد تکریم و بزرگداشت یهود است که وظیفه هماهنگی و همبستگی با ملت یهود و اسرائیل را برعهده دارد. او بر این باور است که یک مسیحی، هر کاری را باید بر اساس کتاب مقدس انجام دهد. کتاب مقدس در 7 آیه از ما خواسته است که یهودیان را یاری کنیم.

نوارهای سخنرانی او، از جمله «شمارش معکوس یهود» و «میثاق یهود» در سراسر جهان توزیع شده است. وی حتی قبل از این که محمود احمدی نژاد در ایران روی کار بیاید، پیش‌بینی کرده بود که روسیه و ایران با کمک اعراب، به اسرائیل حمله خواهند کرد، اما خداوند در انجیل وعده داده است که قوم یهود را پیروز و قوم روس و پارس را نابود خواهد کرد، همان گونه که فرعون را غرق کرد و یهود را از رود نیل به سلامت عبور داد. نوار و سی‌دی صوتی و تصویری این کشیش انجیلی در مورد برنامه هسته‌ای ایران و نابودی این کشور، به مبلغ 12 دلار، جزو پرفروش‌ترین سی‌دی‌ها بوده است.
در جهان اسلام نیز سی‌دی‌های شیخ سلفی به نام «السدیسی» که در آن، بشارت به نابودی یهود و نصرانیت می‌دهد، در سراسر مغرب عربی و شمال آفریقا پرطرفدار است.
امروزه، کلیسای نوانجیلی به برکت کمک‌های سخاوتمندانه در کشورهای آفریقایی به ویژه «اوگاندا»، «کنیا» و «جنوب سودان»، به سرعت در حال پیشرفت است.

همان گونه که بارها اعلام شده است، دولت بوش برای سلطه بر منابع اقتصادی کشورهای دیگر، از جمله کشورهای مسلمان، در حال آماده‌سازی افکار عمومی آمریکا و جهان است. بنا بر این، با چنین برنامه‌های تلویزیونی و ترساندن مردم از مسلمانان، نتایج نظرخواهی‌ها در آمریکا، نشان می‌دهد که درصد بالایی از مردم آمریکا، خواهان حمله ارتش آمریکا به ایران و سوریه هستند.


/ 0 نظر / 22 بازدید